20131228

MONDRIAN AS INSPIRATION


Piet Mondrian's paintings have always been important for me and I always sighed when I saw them. Rembrandt and Mondrian are the best! Art and fashion have a lot in common with each other and today's styling is the best example of that. Styling combines two countries: the Netherlands and France, as you'll see in a moment.
There are many white, red and blue colours. Undoubtedly, the most important in this set is asymmetrical, geometric shirt with nice name "French Revolution" . When I first saw this shirt I thought about pictures of Mondrian and wonderful Paris. I was sure that the result of this combination would be perfect!

I think that styling is so classic that it is not only for a walk on the Champs- Élysées , but also to the theater or to work. The only extravagant accents are mirror glasses which make my styling more like a futuristic story. I gave up any accesories because it might have been too heavy and distract attention from strong colors combined with white.
Here, the most important is the form and geometry as in the Mondrian's paintings.

It is a myth that white color adds kilograms for everyone and white clothes could be chosen in styling for special moments. Nothing can possibly go wrong! Just be aware of proportions. Do not follow stereotypes, listen to the voice of your heart and choose colors, in which you feel confident and good.


 
Obrazy Pieta Mondriana od zawsze głeboko są w moim sercu. Rembrandt i Mondrian nie mają sobie równych! Sztuka z modą ma ze sobą wiele wspólnego, a dzisiejsza stylizacja jest tego najlepszym przykładem. Stylizację łączą dwa kraje: Holandia i Francja, o czym przekonacie się już za chwilę.
Sporo bieli, czerwieni i koloru niebieskiego. Niewątpliwie największe skrzypce odgrywa asymetryczna, geometryczna koszula, która nosi nazwę "Francuska Rewolucja". Kiedy pierwszy raz ją zobaczyłem od razu przypomnił mi się obraz Mondriana i jednocześnie cudowny Paryż. Byłem pewien, że rezultat tego połączenia będzie doskonały!

Uważam, że stylizacja jest na tyle klasyczna, że nadaje się nie tylko na spacer po Champs-Élysées, ale także do teatru czy do pracy. Jedynym ekstrawaganckim akcentem są okulary, które do całości wprowadzają trochę futurystycznej historii. Zrezygnowałem z jakichkolwiek dodatków, które mogłyby by
ć za ciężkie do tego zestawu, a jednocześnie odwrócic uwagę od mocnych kolorów zestawionych z bielą. Tutaj najważniejsza jest forma i geometria tak jak w obrazach Mondriana. Kopertówka natomiast konsekwentnie trzyma się charakteru stylizacji.

Mitem jest to, że kolor biały dodaje sylwetce kilogramów i nadaje się jedynie na wyjątkowe okazje. Nic bardziej mylnego! Należy jedynie pamiętać o proporcjach i odpowiednio zestawiać ze sobą różne formy ubrań. Nie ulegajcie stereotypom, słuchajcie głosu Waszego serca i wybierajcie kolory, w których czujecie się pewnie i dobrze.HAT - HOUSE | SUNGLASSES - BRYLOVE | SHIRT - MUSTASZ | PANTS & SOCKS - H&M | 
SHOES - ZIGN via ZALANDO | PANTS & GLOVES - VINTAGE | BELT - FIDLER | 
BAG - ALEKSANDRA MARCZAK | EARRING - VINTAGE SHOP


5 komentarzy:

 1. Idealne zestawienie! <3

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak jak już napisałem na fb, ten kolczyk idealnie pasuje (sam się dziwię że to piszę)
  Stylizacja to strzał w dziesiątkę, zyskałeś we mnie przeogromnego fana :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Taki kapelusz z... House? Serio? Muszę go mieć!

  OdpowiedzUsuń
 4. Taki kapelusz z... House? Serio? Muszę go mieć!

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...