20120717

ROBERT KUPISZ fashion show AW 2012/13


Robert Kupisz is a person belonging to a small group of Polish designers, who I appreciate and admire most. This is a man of many talents, a professional in the dance, hairdressing and his next life stage is designing. And it was a very good choice because each collection of Robert Kupisz bowls visitors over and applause after the show are endless! Robert is an amazing man and I admire his collections and appreciate him for his consistency, which can be seen once again in the collection.
The last show of the designer was held in Soho Factory in Warsaw, a place which is more and more popular with the Polish designers. Sometimes I think about buying a flat in Warsaw's Praga district because of the number of events held in this place :D

Robert's latest collection is called "WANTED" and definitely will be long remembered. The main inspiration for the creation of the collection was "Once Upon a Time in the West"  by Sergio Leone. Main character, Claudia Cardinale is a sexy woman, seductive, extremely brave and aware of her femininity. Collection of Robert Kupisz is directed for such women, collection... which also includes a male figure, unisex versions shown in the female models. Woman according to the latest collection of the designer is a woman attractive, bold, energetic set, a woman seated on a modern Wild West.


* * * * * * * * * *

Robert Kupisz to osoba należąca do nielicznej grupy polskich projektantów, których cenię i podziwiam. Człowiek z wieloma uzdolnieniami, profesjonalista w tańcu, fryzjerstwie, swój kolejny życiowy etap w życiu poświęcił właśnie projektowaniu. I to był bardzo trafny wybór biorąc pod uwagę fakt, że kolekcje Roberta za każdym razem powalają gości na kolana i oklaskom po pokazie nie ma końca! Robert Kupisz jest niesamowitym człowiekiem, którego kolekcje osobiście podziwiam i cenię Go za pewnego rodzaju konsekwencję, którą widać po raz kolejny w kolekcji.
Ostatni pokaz projektanta odbył się w warszawskim Soho Factory, w miejscu coraz bardziej lubianym przez polskich projektantów. Czasami myślę nad kupnem mieszkania na warszawskiej Pradze ze względu na ilość eventów odbywających się w tym miejscu :D

Najnowsza kolekcja Roberta Kupisza nosi nazwę „Wanted” i zdecydowanie zostanie na długo zapamiętana. Główną inspiracją do stworzenia kolekcji był film „Pewnego razu na Dzikim Zachodzie” Sergio Leone. Bohaterka filmu Claudia Cardinale to kobieta seksowna, ponętna, niezwykle odważna i świadoma swojej kobiecości. I do takich właśnie kobiet skierowana jest kolekcja, która ponadto zawiera męskie sylwetki, wersje unisex pokazane na modelkach. Kobieta według najnowszej kolekcji projektanta to kobieta atrakcyjna, śmiała, tryskająca energią, kobieta osadzona na współczesnym Dzikim Zachodzie.


The collection geniunely appealed to me. I was delighted with the range of colors, which was used to project of clothes. Whiteness, grenades, gray and pastels in shades of violet or a warm beige tones, which are associated with femininity, eroticism with a touch of romanticism. However, more attention to the forms of clothing. On the catwalk we could see the 70's silhouette showing the different types of clothing, from ruffled dresses, ending with the very short shorts. There were also leather jackets, tunics, shirts, plaid, tshirts and imprinted with "WANTED" as the best advertisement of the collection :) Complements of the stylizations were of course cowboy hats, leather belts, cowboy boots designed by the Robert and fringes as befits a western :)

* * * * * * * * * * 

Kolekcja jak najbardziej przypadła mi do gustu. Jestem zachwycony gamą kolorystyczną, która projektant wykorzystał do projektów ubrań. Biel, granaty ,szarości, burgundy i dla kontrastu użyte pastele w odcieniach fioletu czy ciepłego beżu to odcienie, które kojarzą się z kobiecością, erotyzmem z nutą romantyzmu. Jednak na większa uwagę zasługują formy ubrań. Na wybiegu mogliśmy zobaczyć około 70 sylwetek prezentujące różne typy ubrań, począwszy od falbaniastych sukienek, skończywszy na bardzo krótkich szortach. Pojawiły się także skórzane kurtki, tuniki, koszule w kratę, tshirty z nadrukiem „WANTED” będące najlepszą reklamą kolekcji :) Natomiast dopełnieniem stylizacji były oczywiście kowbojskie kapelusze, skórzane paski, kowbojki zaprojektowane przez samego Roberta oraz frędzle jak na western przystało :)


We know that the positive reception of the collection or the show depend on many factors. The most important of these is the production design. In the collection of "Wanted" it gave it an amazing character. A huge wall of straw, which stretched model, it was extremely sexy and oryginal. In addition, models on the catwalk... their unusual reflexes, jumping and playing in the rhythm of the music,which I personally brought to the cowboy world and played in my ears the next hours ^^ Director and choreographer of fashion show was Kasia Sokołowska, the new juror of Top Model in Poland.
The show of Robert was really a good job. Previous screening of Robert (from which a account you can read HERE) was also perfectly polished. I welcome the fact that in Poland there are designers who are doing shows and collections with incredible passion and dedication. Robert is a professional, perfectionist and I think that there is no other person who would not agree with me
:)


* * * * * * * * * * 

Dobrze wiemy, że na pozytywny odbiór kolekcji czy samego pokazu wpływa wiele czynników. Najważniejszym z nich jest scenografia, która w kolekcji „Wanted” oddała niesamowity jej charakter. Ogromna ściana ze słomy, którą wyciągały modelki, było niezwykle seksowne i oryginalne. Poza tym poruszanie się modelek, nietypowe ich odruchy, podskoki i zabawa w rytmie muzyki, która mnie osobiście przyniosła do kowbojskiego świata i która przez kolejne godziny intensywnie grała w moich uszach ^^ Reżyserią i choreografią zajęła się Kasia Sokołowska, dobrze Wam znana, nowa jurorka programu Top Model.
Dla mnie pokaz Roberta Kupisza to naprawdę kawał dobrej roboty. Poprzedni pokaz Roberta ( z którego relację możecie przeczytać TUTAJ) był także dopracowany idealnie. Cieszy mnie fakt, że w Polsce mamy takich projektantów, którzy robią pokazy i kolekcje z niesamowitą pasją i oddaniem. Robert to profesjonalista i perfekcjonista i chyba nie ma osoby, która by się ze mną nie zgodziła :)


After the show, as was the after party, which was attened by many people with whom I could exchange their thoughts and views about the collection. I could talk to bloggers, designers and the Robert Kupisz himself, who proved to be good and nice guy :) Every person had different opinions on the show, but none of those interviewed by me had any doubt that Robert is great at what he does. I look forward to seeing his next show :)

* * * * * * * * * * 

Po pokazie jak było after party, na którym pozostało mnóstwo osób, z którymi mogłem wymienić się swoimi spostrzeżeniami i opinią na temat kolekcji. Mogłem porozmawiać z blogerami, projektantami i samym Robertem Kupiszem, który okazał się równym, sympatycznym facetem :) Co osoba to inne opinie na temat pokazu, jednak nikt z zapytanych przeze mnie osób nie miał wątpliwości, że Robert jest wspaniały w tym co robi. Z niecierpliwością czekam na Jego kolejny pokaz :)15 komentarzy:

 1. świetnie wyglądałeś!

  OdpowiedzUsuń
 2. set fajny, ale taka mała uwaga-bez obrazy oczywiście- pozujesz jak laska. Rozumiem, że twój wzrost i budowa ciała nie należą do tych modelowych, ale na Boga- facet to facet a nie laska, która krzyżuje nóżki, by wydawały się być dłuższe.

  Pewnie i tak masz swoje zdanie na ten temat, ale już od dawna chciałam Ci to napisać. Mam nadzieję, ze się nie obruszysz i nie zrobi się z tego jakaś aferka ;)
  pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. pozuję tak jak mi wygodnie :) nie uważam, żeby facet był rozpoznawany po tym jak stawia nogi :D dlatego nie rozumiem Twojej uwagi,ale pozdrawiam :)

   Usuń
 3. no kupisz spoko kolekcje pokazał:) a twoj outfit tez zawsze spoko:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dzięki Przemo ! :) szkoda tylko, że Ty nie dojechałeś w końcu na pokaz!!! ;)

   Usuń
 4. Interesting collection...I have a soft spot for anything westerns inspired so naturally I love it! haha...cool outfit.

  hugs
  Andy
  The Black Label

  OdpowiedzUsuń
 5. lepiej póżniej niż wcale..
  pozdrawiam,
  http://annkie-company.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. otóż to :)) niestety sesja na uczelni wygrała, praca i zlecenia także :(

   Usuń
 6. Zgodzę się z wszelkimi pochwałami, jakie napisałeś o nim, jako projektancie. Mi jednak ta kolekcja nie przypadła tak mocno do gustu, jak poprzednie. To jest ciągle jego charakterystyczny styl, ale przy niektórych fragmentach zabrakło czegoś.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. no każdy ma prawo do własnego zdania :) mnie się ta kolekcja bardzo spodobała :)

   Usuń
 7. Zdjęcia są super, a kolekcja wygląda obłędnie :) i Ty też prezentowałeś się świetnie :) no i Robert Kupisz jak zawsze w świetnej koszulce :) może nie powinnam, ale zazdroszczę, że tam byłeś :)

  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Anonimowy7/28/2012

  DO CHOLERY JASNEJ GDZIE TY KUPILES TE BRANSOLETKE Z KOLCAMI???!!! OBSZUKALEM JUZ CALY INTERNET I NIE MA!!!!
  pozdro ;*

  OdpowiedzUsuń
 9. Zdjęcia, modelki, projekty, wszystko super!

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...