20111213

John Galliano natchnieniem!

W minioną sobotę miałem okazję uczestniczyć na wernisażu Łukasza Stokowskiego i Jana Możdzyńskiego. Po ciężkim dniu pracy w studiu fotograficznym uległem przyjściu na wystawę prac w salonie fryzjerskim Łukasza. Opłacało się! Wiszące obrazy na ścianach i sztalugach od 1 minuty wzbudzały we mnie zachwyt! Frekwencja gości, lampka wina i przystawki dodatkowo wpłynęły na przyjemną i miłą atmosferę :) Łukasz planuje kolejny wernisaż na początku przyszłego roku! Ja osobiście czekam już z niecierpliwością!
Autorzy w swoich pracach inspirowali się głównie modą. Jan przedstawił w swoich obrazach postaci z twarzami wyciętymi z komiksów przedstawionych w modnych outfitach, które możecie zobaczyć poniżej...


Obrazy Łukasza spodobały mi się ze względu na kolor, nasycenie barw, a także technikę. Są ściśle związane z pokazami mody, przedstawiają sceny z wybiegów czy backstage'u. Łukasz zapytany przeze mnie czym inspirował się malując obrazy, odpowiedział:
"Moim wielkim idolem modowym jest Galliano. To jego kreacje inspirowany mnie do namalowania tych obrazów. Zresztą mam na koncie portret samego mistrza.Uwielbiam to jak potrafi przekazać energię po przez modę. Starałem uchwycić taka chwile właśnie w tych pracach".
Łukasz to osobowość artystyczna bez dwóch zdań. Fryzjer,którego możecie odwiedzić TUTAJ, malarz, facet mający swój indywidualny styl! Nie bez powodu malując swoje obrazy inspiruje się m.in modą. Jak sam mówi: "Moda to sposób wyrażania siebie, pokazania Kim Jestem!Najważniejszy w modzie jest dla mnie kolor, to zresztą widać w moich obrazach. Kocham modę za to, że mnie inspiruje w malarstwie i fryzjerstwie".
A teraz efekty prac Łukasza! Co sądzicie na temat tych obrazów? Zapraszam do komentowania!
A teraz mistrz! czyli Łukasz :)

marynarka- second hand
t-shirt- zara
naszyjnik- własny projekt
spodnie- H&M
buty- Bata8 komentarzy:

 1. Uwielbiam komiksy Marvela! W szczególności Spider-mana! Cudna notka, Adaś - podoba mi się :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Anonimowy12/13/2011

  Helo) Masz u mnie walizkę retro)

  OdpowiedzUsuń
 3. Szykują się kolejne inspirowane bohaterami Marvela prace :) Kolejna już niebawem w salonie u Łukasza.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zatem czekamy z niecierpliwoscia!;)

  OdpowiedzUsuń
 5. MARVEL! <3 Spider-man jest dla mnie facetem idealnym!

  OdpowiedzUsuń
 6. Ale te drugie, takie impresjonistyczne....też piękne! Można by to podciągnąć pod moje dwa ukochane kierunki w sztuce - właśnie impresjonizm i myślę, że Marvela to pod popart! <3

  OdpowiedzUsuń
 7. To musiał być niesamowity wernisaż - piękne prace!

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...