20111210

"Z modą jest jak z kinem"

 

"Z modą jest jak z kinem! Wiele dziewcząt i wielu chłopców pragnie się tym zajmować, ale wybrańcy są nieliczni!"

 

Kto jest autorem tej wypowiedzi? Oczywiście Karl Lagerfeld. Osobowość niezwykła! To ekscentryczny ekshibicjonista, projektant obdarzony wieloma talentami. Koński ogon, szal i czarne okulary stały się już kultowe. Osobisty gust- białe koszule szyte na miarę przez Hilditch & Key, biżuteria Chrome Hearts i garnitury Dior Homme jest wszystkim świetnie znany. Jako  główny  projektant domu mody Chloé stworzył biało-czarną kolekcję Deco w wyrafinowane ukośne linie, która otworzyła mu drzwi do kariery. Poza pracą dla Chanel i Fendi od 1998 roku Lagerfeld prowadzi własną markę Lagerfeld Gallery. 

Jednak warto wspomnieć o Domie mody Chanel. Projektant nie tylko ożywił francuską markę i przywrócił jej dawną świetność, ale też popchnął Chanel w stronę XXI wieku dzięki przetworzeniu jej znaków rozpoznawczych- pikowanych torebek na łańcuszku, tweedowych żakietów, dwukolorowych szpilek oraz kwiatów kamelii. Karl ciągle stara się zachować świeżość umysłu i uzupełnia swoją pracę dla Chanel innymi projektami, o których wspomniałem wcześniej. 

 

 

Ten człowiek renesansu i zachłanny czytelnik w swoim napiętym harmonogramie z łatwością znajduje czas na projektowanie kostiumów, fotografowanie mody, wydawanie książek i prowadzenie wykładów na Uniwersytecie Sztuki Stosowanej w Wiedniu, o których nie każdy wie :)

Jeśli chcecie poznać codzienne życie i samego mistrza Karla polecam film dokumentalny „Lagerfeld Confidential”. Ja miałem okazję obejrzeć go dzisiaj i jestem pod ogromnym wrażeniem! 

Wynika z niego, że Karlów Lagerfeldów jest dwóch - jeden wykreowany na potrzeby mediów, a drugi, ten prawdziwy, kryje się za ciemnymi okularami. Reżyser Rodolphe Marconi udokumentował życie codzienne wielkiego kreatora - gdy projektuje suknie w domowych pieleszach, udziela wywiadów, poświęca się fotorafii, prezentuje prywatną kolekcję książek o sztuce czy otoczonego modelkami i aktorami świata. Pokazuje, jak dużą kontrolę nad swoim wizerunkiem ma Lagerfeld. Mistrz odkrywa kolejne twarze, a my możemy w nim dostrzec błyskotliwego cynika, intelektualistę zafascynowanego literaturą, filmem i malarstwem, wielbiciela sztuki współczesnej, fanatyka estetyki, miłośnika luksusu oraz ciepłego człowieka.

 Natomiast jasno mogę stwierdzić, że Karl Lagerfeld to Geniusz przez wielkie G! Chciałbym, aby w świecie mody było znacznie więcej projektantów mających taki sam stosunek do pracy i kariery jak On! W branży modowej, która jest niesprawiedliwa, ulotna i niebezpieczna trzeba mieć silną osobowość i charyzmę, dzięki której Karl odniósł tak wielki, światowy sukces!
Chyba każdy się ze mną zgodzi? Zresztą sami zobaczcie najnowszy pokaz domu mody Chanel! Ja jestem zachwycony,a Wy? :)
9 komentarzy:

 1. Z innych ciekawostek: Karl uwielbia iPody, ma ich ponad 70!! To fajne, że interesuję się też technologicznymi nowinkami:)

  OdpowiedzUsuń
 2. I to jest w nim znakomite! Jest nowoczesnym starszym Panem.podobnie jest ze sztuką współczesną,która uwielbia,aczkolwiek kocha styl art deco ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. a kolekcja zapiera dech! świetne te marynarki wzorowane na mundurach indyjskich!I jak zawsze niecodzienna forma pokazu. Klasa!

  OdpowiedzUsuń
 4. Jestem fanką twojego bloga i stylu! :)
  Byle tak dalej!
  Zapraszam do mnie www.chabrowehafty.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. dziękuję Amelio! też będę lukał na Twojego bloga! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. No własnie, ktoś mi mówił ostatnio o tym filmie i miałam się za niego zabrać! Teraz to już koniecznie! :)

  OdpowiedzUsuń
 7. koniecznie!!! Tamaro!polecam też "Sygnowano: Chanel" na Planete w najbliższy wtorek o 13.20!:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Anonimowy12/12/2011

  ...jest ekshibicjonistą?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...